Skiareál Sonnenkopf – Klostertal

Nevelká lyžařská oblast

Menší lyžařská oblast Klostertal / Sonnenkopf leží asi deset kilometrů západně od známé lyžařské oblasti Lech & Zürs, známé také pod názvem Arlberg. Celý skiareál Sonnenkopf – Klostertal nad městečky Klösterle a Danöfen nabízí svým návštěvníkům asi 30 kilometrů sjezdovek. Nejčastěji se jedná o tratě středně těžké obtížnosti, které jsou na lyžařských mapkách značeny červenou barvou. O přepravu lyžařů na svahy se tady stará necelých 10 lanovek a vleků. Hlavní trasy z městečka Danöfen a dále na vrcholek Glattingrat až do nadmořské výšky 2300 metrů obsluhují většinou sedačkové lanovky. To je určitě vítanou zprávou pro milovníky sjezdového lyžování, kteří se rozhodli strávit svůj čas zimní dovolené právě v Klostertalu, neboť si mohou během cesty vzhůru na sjezdovky odpočinout.

Glattingrat a Sonnenkopf

klostertal-panorama

Lyžařský areál Klostertal – Sonnenkopf by se dal rozdělit na dvě části podle toho, kde se které sjezdovky nacházejí. Na svazích Glattingratu nad obcí Klösterle se nachází pestrá síť červených, a tady technicky náročných sjezdovek. Zde si budou moci na otevřených pláních nad hranicí lesa dobře zalyžovat především zkušení lyžaři a vyspělí jezdci. Naopak na Sonnenkopfu, což je je mimo jiné i název horské restaurace u vrcholové lanovky Sonnenkopfbahn, která vede z Danöfenu směrem vzhůru, jsou sjezdovky naopak mírnější. Lyžování si tady užijí hlavně začátečníci a také rodiny s dětmi.

Pohoda i uprostřed hlavní sezóny

Protože nejde o nějaká rozsáhlý areál a v blízkosti se nachází světově známá lyžařská střediska Lech, Zürs, Zug a také St. Anton am Arlberg, nebývají sjezdovky skiareálu Sonnenkopf / Klostertal ani uprostřed nejvyšší lyžařské sezóny nijak přeplněné. Znalci alpského lyžování v Rakousku, kteří už mají na rakouských sjezdovkách něco za sebou, by se tu mohli za chvíli začít nudit. Ovšem nenároční jezdci a milovníci pohodové a klidné jízdy si zde určitě přijdou na své. Lyžařský areál nad vesničkou Danöfen je také vhodný pro rodinnou dovolenou. Na dostatečně širokých a prostorných sjezdovkách zde mohou rodiče začít zasvěcovat své ratolesti do umění sjezdového lyžování.

Černá sjezdovka

klostertal-lanovka

I když není nabídka sjezdovek v lyžařské oblasti Klostertal – Sonnenkopf nijak rozsáhlá, najde se tu dokonce i jedna černá sjezdovka. Ta spojuje skiareál na Sonnenkopfu se sjezdovkami, které vedou směrem na Klösterle a vede skrze strž. Trať určitě prověří jezdecké znalosti i těch nejlepších lyžařů.

Freeriding

Na své si v oblasti údolí Klostertal přijdou také příznivci lyžování ve volném terénu. Zejména na vrcholku Glattingrat budu mít k dispozici celou řadu možností, jak si užít freeridové lyžování na prostorných sněhových pláních vysoko nad hranicí lesního porostu. V těchto místech jim nebude v rozletu bránit vůbec nic. Sjezdovky v horních pasážích skiareálu Klostertal / Sonnenkopf jsou totiž vyznačeny jen přibližné a každý si zde může zvolit trasu, která mu momentálně vyhovuje. To je důvodem, proč je tento lyžařský region tak oblíbený právě mezi freeridery.

Další aktivity

klostertal-sonnenkopf

Lyžařská oblast v Klostertalu je z obou stran ohraničena chráněnými přírodními územími. Je tak ideální pro milovníky zimní pěší turistiky. Stejně tak se tady bude zimní dovolená líbit vyznavačům severského lyžování, protože po údolí je vedeno hned několik upravovaných běžeckých stop. Běžkaři tak budou moci poznávat tuto příjemnou část Rakouska v průběhu svých běžecký výletů.